AA,BB, CC, DD, EE, FF, GG, PP KREMLER VE FARKLARI

0
5053

AA,BB, CC, DD, EE, FF, GG, PP KREMLER VE FARKLARI

Neden Bu Kadar Çok Harf Var?

Gün geçmiyor ki kozmetik ürülerimize yeni bir harf daha eklenmesin. BB kremler çok güzel dedik sonra bi baktık CC krem ardından o da ne DD? EE? FF? GG? PP? Kafamız cidden çok karıştı. Aynı ürünleri üzerine harf basarak önümüze mi getiriyorlar? Fondötenden ve birbirlerinden farklı kaç çeşit ürün olabilir ki? Şimdi bir bakalım neymiş bunlar.

AA Krem

AA Krem; Türkiye’de raflardaki BB, CC Krem gibi özel ambalajlarda görmesek de yurt dışında bu kremlere özel ambalajlar bulunuyor. Anti Aging kısaltması olup, amacı yaşlanma belirtilerini, önlemek, geciktirmek ve gizlemektir. Diğer kremler gibi güneş koruma veya renk verme/kapatıcılık gibi çeşitli özelliklere sahip versiyonları bulunabilir.

BB Krem

BB Krem; Beauty Balm yani güzellik kremi. Bu kremler hafif renklendirici, güneş koruması, vitaminler ve nemlendirici içeriyor. Amacı cildi nemlendirip korurken, pürüzsüzleştirip lekeleri kapamak. Daha az renklendirici ve kapatacılık içerir. Fondötenden önce kullanıldığında cildi beslerken makyajın kalıcı olmasına yardım eder. İçerdiği vitaminler ve güneş koruma faktörü ile yaşlanma etkisi geciktirir.

CC Krem

CC Krem; Color Corrector yani renk düzeltici BB kreme çok benzer. BB kremlerin geliştirilmiş ve hafifletilmiş hali diyebiliriz. BB kremlerden daha yoğun renge ve kapatcılığa sahiptir. Cildin renk hatalarını düzelterek tek renk olmasını sağlar. Cildi bulanıklaştırarak kusursuz görünmesine yardımcı olur. Makyajdan önce kullanım için BB kremlerden daha çok tercih edilir. Aynı şekilde yoğun bakım ve güneş koruma faktörü vardır. Dokusu BB kremlere göre daha hafif ve emicidir.

DD Krem

DD Krem; Daily Defense yani günlük koruma. Dokusu BB kreminki gibi. BB ve CC kremlerin karışımına benzer ama bu kremlerden farkı; daha çok antioksidan, cilt sıkılaştırıcı, anti-aging amacı taşımasıdır. Yine güneş koruma, vitaminler ve yoğun nemlendirme içerir. Anti-aging, sivilce giderme, matlaştırma, aydınlatma gibi markalardan markalara içerikler ve amaç farklılık gösterir.

EE Krem

EE Krem; Extra Exfoliation. Eksfoliasyonun anlamı ölü derilerin atılması demek. Ekstra eksfoliasyon ise muhtemelen extra peeling etkisi. İnce kremsi bir formu var. Akne karşıtı, sivilce iyileştirici, siyah nokta giderici ve cilt yenileyici olarak kullanılıyor. Bu kremler de yüksek güneş koruma faktörü sağlıyor. Bi nevi ”Skin Transformation(cilt transferi)” yaparak bir yandan da güneşten koruyup nemlendiriyor. Sivilceli,yağlı ve daha sorunlu cilt tipleri için üretilmiş. Kuru ve hassas ciltler için tavsiye edilmez.

FF Krem

FF Krem; Facial Finishing. İçerisinde markadan markaya bağlı olarak değişiklik gösteren vitamin, nemlendirici ve çeşitli özler bulunuyor. Formu su bazlı ve ince. Ciltteki kızarıklıkları giderip yağlanmayı önlüyor. Anti-aging özelliği var. Bu kremde yüzde bulanıklaştırma etkisine ve güneş koruma faktörüne sahip.

GG Krem

GG Krem; Genius Glow. Akıllı parlaklık. BB krem ile bronzer birleşimi bu ürün 25 güneş koruma faktörü içeriyor. Size bir BB kremin hizmetini verirken bir yandan da cildinizi bronz bir görünüme kavuşturuyor.

PP Krem

PP Krem; Pink Perfect yani mükemmel pembe. PP krem ise nemlendirici ve makyaj bazının birleştirilmiş hali. Bizce bildiğiniz makyaj bazı. Uygulandığında tene pembe bir yansıma veriyor. İçeriğindeki slikonlar gözeneklere dolarak bulanıklaştırıcı etki verirken bir yandan da cildinize bakım sağlıyor. Slikonları gözeneklere doldururken ne kadar bakım sağlayacak emin olamasak da derin gözenekli, yüz çizgileri belirli olan insanlar için uygun olabilecek bir krem.

2018 SONBAHAR-KIŞ MAKYAJ TRENDLERİ

Merhabalar... Bu yıl öyle görünüyor ki bütün mat kozmetik ürünlerimizi rafa kaldıracağız. Artık o mat sade...

MAYBELLINE LASH SENSATIONAL WATERPROOF MASKARA

Merhabalar.. Maybelline Lash Sensational Waterproof Maskara somon pembesi renginde, şişe tasarımı ise klasik Maybelline maskaraları ile...

GOSH BOOMBASTIC XXL SWIRL ARGAN YAĞLI MASKARA

Merhabalar... Gosh Boombastic XXL Swirl Argan Yağlı Maskara tasarımı neon yeşili, tüp şeklinde, üzerinde tatlı bir...

NIVEA ÇİFT BAZLI GÖZ MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

Merhabalar... Göz yapısı küçük olan kişilerde eyelinerlar veya maskaralar sürekli etrafa bulaşıp akabiliyorlar. Bu kişiler sürekli...

NEUTROGENA VISIBLY CLEAR PORE&SHINE PEELING JEL

Bugün sizler için cilt temizleme ürünleri arasında en beğendiklerimizden biri olan Neutrogena Visibly Clear Pore&Shine...

Sosyal Ağ

0BeğenenlerBeğen
8TakipçilerTakip Et
10TakipçilerTakip Et

2018 SONBAHAR-KIŞ MAKYAJ TRENDLERİ

Merhabalar... Bu yıl öyle görünüyor ki bütün mat kozmetik ürünlerimizi rafa kaldıracağız. Artık o mat sade görüntüden sıyrılıp yavaş yavaş sonbahar-kış sezonuyla silkelenmeye başlıyoruz. Bu...

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi yazın