Kullanım Şartları Sözleşmesi

Kozmetiki.com’u kullanmadan önce lütfen bu bölümü dikkatle okuyunuz. Bu siteye giriş yapmak ile aşağıda belirtilen şartları kabul etmektesiniz;

 1. Kullanıcı kozmetiki.com içeriğinde yer alan ürün görüşlerinin herhangi bir tavsiye niteliği taşımadığını, bu görüşlerin kullanıcı ve site yönetiminin kişisel görüşleri olduğunu ve bu görüşler nedeniyle neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak kozmetiki.com’un sorumlu olmadığını kabul eder.
 2. Kullanıcılar kozmetiki.com içerisinde paylaştıkları tüm yazılı ve görsel içeriğin kendi sorumluluklarında olduğunu kabul ederler ve buna uygun hareket etmeyi taahhüt ederler.
 3. Kullanıcılar hesaplarının yetkisiz ve istekleri dışında kullanıldığını düşündükleri durumda kozmetiki.com’u bilgilendirmelidirler.
 4. Kullanıcılar ürünler ile ilgili görüşlerini bildirirken hiçbir şekilde bir ürün,kişi ya da firmayı karalayıcı, hakaret edici, küçük düşürücü, kaba ve uygunsuz ifadeler kullanamaz.
 5. Kullanıcılar yukarıdaki maddede yer alan olumsuz görüşlere ek olarak, tüketiciyi yanıltacak şekilde bilinçli olarak hatalı, eksik, abartılı ve yanıltıcı paylaşımlarda bulunamaz, gizli reklam sayılabilecek objektif olmayan taraflı içerik oluşturamaz. Ek olarak çok kısa, bilgi içermeyen, faydasız yorumlar yayınlanmaz. (Harika, Muhteşem, Çok kötü gibi )
 6. Kullanıcılar başka bir kaynaktan yasal sorun teşkil edebilecek alıntı ve kopya yazılar paylaşamazlar.
 7. kozmetiki.com uygunsuz olduğu tespit edilen, site içeriğine ve diline uygun olmayan görüşlerin ve sahte olduğu tespit edilen ürünlerin  haber verilmeksizin yayınlanmaması,değiştirilmesi ya da silinmesi hakkını taşır. Kullanıcılar uygunsuz olduğunu düşündükleri içeriği kozmetiki.com’a iletmek durumundadır.
 8. Kullanıcı yorumları kozmetiki.com dışına verilen (Buradan okuyunuz gibi)  linklerden oluşamaz, yoruma yardımcı, nitelik katan kaynaklar ancak zorunlu ise  gösterilebilir. kozmetiki.com tespit ettiği linkleri yayınlayabilir, silebilir ya da değiştirebilir.
 9. Kullanıcı, kozmetiki.com içeriğinde kullanıcılar tarafından verilmiş olan linkler üzerinde sınırlı kontrolü bulunduğunu ve bu linklerinin gösterdiği web sitelerinde yer alan hiçbir içerik, reklam, ürün ve diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder.
 10. kozmetiki.com olarak bilginin açık dolaşımından yanayız ve fikri mülkiyet haklarını daha esnek şekilde ele alıyoruz. Bu yüzden sitemizde bulunan görselleri ve yazıları başka alanlarda paylaşmak isterseniz orjinal konuya link vererek paylaşabilirsiniz.
 11. Kullanıcılar sitede gerçekleştirdikleri paylaşımların kullanım iznini kozmetiki.com’a verdiklerini kabul ederler.
 12. Kullanıcıların iletişim bilgileri gizli tutulmakta 3. kişiler ile paylaşılmamaktadır.
 13. kozmetiki.com herhangi bir sebep göstermeden ve ihbarda bulunmadan site kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkına sahiptir.
 14. kozmetiki.com üzerinde yayınlanan reklam içerikleri tamamen reklam sağlayıcı/veren firmalar tarafından belirlenmekte olup, kozmetiki.com bu reklamlar nedeniyle kullanıcılarının uğrayacağı hiçbir zarardan sorumlu tutulamaz.